Kontakt

Lenka Reinberková (roz. Másilková)
Tel.: 775 223 769
E-mail: info. lenimur cz

Jak si objednat portrét

Máte-li zájem o moji práci, napište mi prosím e-mail. V odpovědi vám sdělím možný termín dokončení vaší kresby (pro představu: na vaši kresbu potřebuji cca 1 měsíc času).

Budete-li s datem odevzdání kresby souhlasit, vyžádám si od vás ideálně 3 až 5 fotografií a informaci, zda si přejete barevné provedení suchým pastelem (což je technika nejpodobnější olejomalbě) či černobílou variantu tužkou. Není třeba fotografie od profesionálního fotografa, dostačující je vámi pořízená fotka z běžného fotoaparátu či mobilního telefonu. Musí být ale dostatečně detailní, nerozmazaná a v co nejvyšším rozlišení s datovou velikostí od 3 MB výše. Ze zaslaných fotografií si vyberu jednu, která bude pro kresbu nejvhodnější, má zajímavou kompozici či mě jinak osloví.

Cena kresby se odvíjí od velikosti obrazu a počtu portrétovaných objektů (osoba, zvíře).
B2 (50 x 70 cm)... 3.500 Kč s jedním objektem
B3 (35 x 50 cm)... 2.500 Kč s jedním objektem
+ za každý další objekt na obraze nebo plnobarevné pozadí připočítávám 500 Kč.

Předání hotové kresby probíhá nejlépe osobně v Praze. Výslednou kresbu lze také zaslat poštou podle ceníku zvoleného dopravce.

Pro kresbu používám kvalitní papír Rives tradition o gramáži 170 g. Papír není hladký ani čistě bílý, má jemnou strukturu a mírný nádech do žluta jako slonová kost. Pro výsledný efekt kresby suchým pastelem i tužkou je proto ideální.

Nepoužívám levné pastely, ty jsou příliš tvrdé, obsahují příliš mnoho pojiv, málo pigmentu a mají omezenou škálu barev. Proto kreslím profesionálními pastely Schmincke, se kterými lze věrně zachytit jemné barevné odstíny (pleti, srsti zvířat, oblečení, květin atp.).

Kresby tužkou vytvářím tužkami značky Cretacolor různé tvrdosti od nejměkčích 9B po nejtvrdší 9H.

Aby se dokončená kresba nerozmazávala, fixuji ji špičkovými fixativy od firmy Sennelier.

Obrazové rámy pro formáty B2, B3 i B4 jsou běžně dostupné ve většině obchodních domů.

Kdo jsem

Narodila jsem se v roce 1977 v Humpolci, žiji v Praze, jsem vdaná a mám dvě dcery.

Výtvarnou činností se zabývám od malička. Velice nerada jsem chodila do školky, protože jsem nemohla v klidu doma "pracovat" na svých výtvarných dílech. Škoda jen, že se z tohoto období zachovalo pouze jedno z mých velkých děl a to konkrétně freska na čerstvě omítnuté fasádě garáže (za kterou jsem nebyla pochválena).

Na základní škole jsem navštěvovala hru na klavír, ale pořád mě to táhlo více ke kreslení. Už ve třetí třídě jsem si kreslila propiskou portréty spolužáků, kteří mi o vyučovacích hodinách nevědomky bez hnutí pózovali. Můj talent objevila a pomocnou ruku mi podala naše gymnazijní profesorka Výtvarné výchovy – paní Eva Moravcová, která zároveň vyučovala v Lidové škole umění. Proto jsem se na Výtvarný obor v LŠU přihlásila a strávila zde 4 roky i s přípravou na výtvarnou část přijímacího řízení ke studiu architektury.

V roce 1996 jsem nastoupila k dennímu studiu v oboru Pozemní stavby a architektura na Českém vysokém učení technickém v Praze. Po celou dobu studia mi mé výtvarné schopnosti pomáhaly k jeho úspěšnému dokončení v roce 2003. Ještě v témže roce jsem nastoupila na doktorské studium, které jsem zdárně zakončila v roce 2009. Nyní navrhuji rekonstrukce a interiéry bytů, rodinných domů a komerčních prostor ve svém architektonickém ateliéru www.a-lr.cz.

Výtvarné úspěchy

V průběhu studia na vysoké škole jsem ve svém rodném Humpolci uspořádala 3 samostatné výstavy (2001 – „Obrazy a malované hedvábí“, 2004 – „Neobyčejné obrázky obyčejných věcí“ – perokresby, 2006 – „Černobílá poezie“ – perokresby).

Rovněž se mi dostalo cti dotvořit svými kresbami texty městské kroniky z let 2005, 2006, 2007, 2008 a propagační brožuru „Kulturní památky Humpolce“. Jedna z těchto kreseb byla použita i na taškách, užívaných humpoleckým Muzeem Dr. Aleše Hrdličky jako reklamní předmět.